Domovská stránka > J > Jak Se Hraje Házená?

Jak se hraje házená?

Hraje se na dva poločasy po 30 minutách (u hráčů 12–14 let věku po 25 minutách a u hráčů 8–12 let věku po 20 minutách) oddělených desetiminutovou přestávkou. Brankoviště má poloměr 6 m. Za zabránění v brankové příležitosti (hrubý faul) na hranici brankoviště se nařizuje trestný hod ze vzdálenosti 7 m (tzv. sedmička).

Související článek

Jak dlouho se hraje CSKO?

Hru není možné vyhrát, pokud hrajete pouze na jedné straně. Poločas trvá 15 kol. Podle toho, jak kolo skončilo, získá jeden z týmů bod. Vítězem se stává ten, kdo získá bod jako první.

Pokud jde o toto, co je to faul?

Kopnutí nebo pokus o kopnutí soupeře.

Každé kopnutí nebo pokus o kopnutí soupeře, i kdyby k němu došlo v boji o míč, musí rozhodčí potrestat, je-li podle jeho názoru bezohledné, riskantní nebo s použitím nepřiměřené síly.
Můžete se také zeptat, co řeší vař?
Video asistent rozhodčího (VAR) (anglicky: Video assistant referee) je fotbalový asistent rozhodčího, který přezkoumává rozhodnutí hlavního rozhodčího s použitím video záznamu a sluchátka s mikrofonem pro komunikaci.

Co znamená červená karta pro hráče?

Červená karta se používá ve sportu pro signalizaci závažného porušení pravidel a souvisejícího trestu, nejčastěji vyloučení provinivšího se hráče ze hry do konce utkání. Rozhodčí takový trest signalizuje zřetelným ukázáním malé obdélníkové kartičky červené barvy, kterou nosí v kapse.
Co dělá záložník ve fotbale?
Obranný záložník

Plní úlohu bořiče, narušuje rozehrávku soupeře a měl by umět rychle rozehrát a vystřelit z dálky. V týmu jsou obvykle jeden až dva obranní záložníci. Mezi nejlepší české defenzivní záložníky patří například Tomáš Hořava, David Pavelka či Tomáš Souček.