Domovská stránka > K > Kdo Vymyslel Lest S Trojským Koněm?

Kdo vymyslel lest s trojským koněm?

Tehdy navrhl Odysseus, aby se pokusili Tróju dobýt lstí. Navrhl postavit velkého dřevěného koně, v němž se ukryjí vybraní bojovníci. Tohoto koně potom dostat za nedobytné hradby města. Je třeba říci, že za autora nápadu bývá považován také věštec Kalchás či věštec Prylis (jemu tu myšlenku vnukla sama Athéna).

Přečtěte si více

Související článek

Co delat s Trojskym konem?

Jak odstranit koně? Nejlepším způsobem ochrany zařízení je použití spolehlivé antivirové ochrany. Je nutné ručně odstranit všechny programy, které jsou s nalezeným koněm spojeny.

Navíc, co dělat když mám zavirovaný mobil?

Jak odstranit vir z mobilu? Nejspolehlivější je pořídit si kvalitní antivirus určený pro zařízení s Androidem. Ten po instalaci celý telefon důkladně zkontroluje. Další možností, jak se viru v mobilu zbavit, je také celý telefon zformátovat do továrního nastavení.
Jak se zbavit spamu v mobilu?
Pokud z nějakého webu dostáváte otravná oznámení, můžete je vypnout.
 1. Na telefonu či tabletu Android otevřete Chrome .
 2. Přejděte na webovou stránku.
 3. Vpravo od adresního řádku klepněte na ikonu možností Informace .
 4. Klepněte na Nastavení webu.
 5. V sekci Oprávnění klepněte na Oznámení.
 6. Nastavení vypněte.

Jak zjistit jestli mám napadený mobil?

Jak poznat mobil napadený hackery?
 1. Podezřelé zprávy. Uživatelům smartphonů se může stát, že obdrží neobvyklou SMS zprávu, která má sloužit jako nástroj k průniku do telefonu.
 2. Neoprávněné využívání
 3. Provozní závady.
 4. Otestujte se.
Následně, jak se projevují viry?
Grafické a zvukové projevy - Nejrůznější nesmysly v podobě nápisů na monitoru, změny písmenek v textu nebo pípání a pískání. Známým virem z této kategorie byla Ambulance, kdy sanitní autíčko jezdilo po obrazovce monitoru a vydávalo přitom zvuk sirény. Krádež dat - Cílem novodobých virů je především krádež dat.

Související článek

Kdo vymyslel DVD?

DVD/vynálezci.

Kde vznikl prvni pocitacovy vir?

Praha, – První počítačový vir Brain vznikl v roce 1986 v Pákistánu. Tehdejší viry se šířily na disketách, často měly jen humornou funkci nebo dokazovaly schopnosti vývojáře. První pokusy vydělat na virech se objevily až v relativně nedávné době.
Jak se šíří počítačový virus?
Viry se nejčastěji šíří např. přes sociální sítě. Stačí si otevřít škodlivý odkaz, který ti někdo (třeba jen omylem) poslal, a můžeš se dostat na stránku, ze které se ti do počítače automaticky stáhne zavirovaný soubor. Viry se mohou šířit také přes webový prohlížeč, jako je třeba Google Chrome nebo Microsoft Edge.

Někdo se také může ptát, co je to virus?

Virus je drobná částice tvořená pouze bílkovinným pouzdrem, uvnitř kterého se skrývá dědičná informace ve formě DNA nebo RNA. Viry jsou mnohem menší než bakterie. To znamená, že nejsou vidět v běžném světelném mikroskopu, pouze v mikroskopu elektronovém. To komplikuje diagnostiku virových onemocnění.
Lidé se také ptají, jak se bránit proti viru?
Mnoho virů a malwaru se snaží zakázat antimalwarový software nebo jiná nastavení zabezpečení, když jsou nainstalovány, aby se vyhnuli detekci.
...
Odinstalace nežádoucího antimalwarového softwaru:
 1. Přejděte na Start > Nastavení > Aplikace.
 2. Vyhledejte nežádoucí aplikaci a vyberte ji.
 3. Vyberte Odinstalovat.

Jak odstranit adware z PC?

Neexistuje žádný lepší způsob jak odhalit, odstranit nebo a předcházet nákaze adware, než je použití antiviru s funkcí antiadware. Nejlepším antivirem s integrovanými antiadware funkcemi je Avast.

By Elvia Heiniger

Similar articles

Jaký je rozdíl mezi tranzistorem a tyristorem? :: Co delat s Trojskym konem?
Užitečné odkazy