Domovská stránka > J > Jak Používat Příkazový Řádek?

Jak používat Příkazový řádek?

Příkazový řádek ve Windows spustíte stiskem klávesové zkratky Win-R a zadáním cmd. Ve Windows Vista je někdy potřeba spustit příkazový řádek v režimu správce. Zadejte tedy cmd do nabídky Start a nalezeného zástupce spusťte v administrátorském režimu pomocí nabídky pod pravým tlačítkem myši.

Přečtěte si více

Související článek

Co používat místo Google Play?

Obchod Play není ve výchozím nastavení zahrnut. I ten má alternativy, například Yandex Store, Amazon Appstore nebo F-Droid. Jako náhradu lze použít zcela jiný systém.

A jak otevřít příkazový řádek jako správce?

Příkazový řádek můžeme spustit přes vyhledávací pole (hned vedle nabídky START). Zadáme do něj text "cmd". Poté klikneme pravým tlačítkem myši na položku: "Příkazový řádek" a z kontextové nabídky vybereme možnost: "Spustit jako správce".
Když to vezmeme v úvahu, kde je cmd?
Aplikaci Příkazový řádek (cmd.exe) najdete zpravidla v »C:\Windows\System32\cmd.exe«. Klikněte na soubor »cmd.exe« pravým tlačítkem myši a z kontextové nabídky vyberte »Spustit jako správce«.

Když to vezmeme v úvahu, jak otevřít příkazový řádek?

Spuštění příkazového řádku pomocí příkazového řádku

aplikace Příkazový řádek. Stačí v již otevřeném okně příkazového řádku zadat příkaz start cmd.exe a stisknout klávesu Enter. Za okamžik se vám zobrazí nové okno příkazového řádku.
Jak udělat příkazový řádek?
Windows (české): Start → napsat na klávesnici „cmd" → Příkazový řádek.

Související článek

Jak používat klávesové zkratky?

Klávesnice systému Windows má řadu klávesových zkratek, včetně klávesy F11nebo klávesy s logem Windows, šipky nahoru a tabulátoru. Zobrazení a skrytí plochy a klávesa s logem Windows.

Jak napsat příkaz?

Příkaz del i erase maží soubory. Pro smazání všech souborů s příponou TXT v aktuální složce stačí napsat del *.
...
III. Příkazy dir, cd, exit, cls. dir.
Parametry příkazu DIR
dir > vypis.txtUloží výpis obsahu složky do souboru vypis.txt (ten bude v aktuálním adresáři).
4 další řádky
Můžete se také zeptat, jak vytvořit složku v příkazovém řádku?
Pokud použijeme příkaz: cd.. v umístění C:\Windows\system32, budeme přesunuti do složky C:\Windows. md - tento příkaz vytvoří novou složky.

Navíc, jak otevřít příkazový řádek ve složce?

Program Příkazový řádek (cmd.exe) se dá otevřít v určité složce (programy v dané složce je možné rovnou spouštět bez zadání cesty). Otevřít v průzkumníkovi daný adresář -> stisknout klávesu Shift + pravým tlačítkem myši -> vybrat volbu „Zde otevřít příkazové okno".
Můžete se také zeptat, jak otevřít složku jako správce?
Nejprve pomocí klávesové zkratky [Win] + [E] otevřete Průzkumníka Windows. Zde klikněte na nabídku »Uspořádat | Možnosti složky a hledání« a přepněte se do karty »Zobrazení«. Zde přibližně uprostřed rolovacího okna přidejte zatržítko k položce »Spouštět okna složek jako samostatné procesy« a klikněte na »OK«.

Následně, jak spustit program jako správce?

Klikněte pravým tlačítkem myši na aplikaci a vyberte Spustit jako správce. Otevřete vyhledávací okno (ikona lupy vedle nabídky start), zadejte název aplikace, kterou chcete spustit. V okně vyhledaných aplikací poté na aplikaci klikněte pravým tlačítkem myši a vyberteSpustit jako správce .

By Berwick Holtan

Similar articles

Jak Spustit Windows 10 jako správce? :: Kde je Delete na notebooků?
Užitečné odkazy