Domovská stránka > C > Co Se Může A Nemůže V Těhotenství?

Co se může a nemůže v těhotenství?

Pokud jste těhotná, vyhněte se konzumaci následujících potravin: nedovařená či syrová vejce a jídla z nich připravená - vajíčka byste měla jíst vždy uvařená natvrdo. nedostatečně tepelně upravené nebo syrové maso a ryby (tataráky) nepasterované (domácí) mléko, sýr, jogurty a další výrobky z něj.

Přečtěte si více

Související článek

Jak muž vnímá těhotenství?

Mohou to být muži, kteří mají nepřiznaný strach z nadcházejícího otcovství, trpí nevědomou žárlivostí na těhotenství své partnerky nebo žárlivostí na nenarozené dítě nebo jsou na ženě více závislí. Muži, kteří jsou citliví na ranní nevolnosti, zvracení a jídlo, mohou trpět spolu s nastávající matkou.

Jak jednat s těhotnou?

Jak mohu pomoci:

V první fází těhotenství potřebuje žena hlavně podpořit. Snažte se s ní o všem mluvit, těšte se spolu na děťátko, povídejte si o těhotenství a jejích pocitech a hlavně o jejím strachu. Ujištění, že stojíte při ní, je velmi důležité.
Navíc, jak zjistit těhotenství pohmatem?
Příznaky těhotenství
  1. Zvýšená teplota kolem 37°C.
  2. Pocit napětí v prsou, zvětšení prsou.
  3. Únava, spavost, bolesti hlavy, změny nálady, zlepšení čichu.
  4. Změna chutí, žaludeční nevolnosti, zvracení.
  5. Častější a občas bolestivé močení.
  6. Hyperpigmentace na prsních dvorcích nebo v obličeji.

Co se nesmí v prvním trimestru?

Alkohol si škrtněte z jídelníčku, zanechte kouření. Vyřaďte rizikové potraviny jako jsou plísňové sýry, tatarák a další tepelně neostřená masa nebo živočišné výrobky. Slabší kávu si dopřát můžete, pokud máte chuť, ale pozor na bylinky. Některé by napáchat více škody než užitku.
Navíc, jak se citit dobře v těhotenství?
vhodným cvičením pokud to zdravotní stav umožňuje (nejvhodnější je pilates pro těhotné, plavání, těhotenské cvičení) masážemi vhodnými v průběhu těhotenství - existují i velmi jemné masáže, které pracují na tzv. energetickém těle organismu a využít je tak mohou i maminky s rizikovým těhotenstvím.

Související článek

Na kolika zařízeních může být Netflix?

V závislosti na tarifu můžete streamovat na 1, 2 nebo 4 zařízeních současně. Tato možnost je dostupná pouze pro členy jedné domácnosti. Jedno přihlášení lze sdílet i mimo rodinu.

Proč Nemýt okna v těhotenství?

Co se týče mytí okem a věšení záclon, tak tady je potřeba si uvědomit, že v těhotenství často dochází k výkyvům krevního tlaku, které často vedou k závratím a někdy i mdlobám, proto je dobré, aby se maminky těchto činností vyvarovaly, kvůli riziku případného pádu.
Můžete se také zeptat, jaké pohyby nedělat v těhotenství?
Těhotné ženy by se měly vyhýbat cvičením se skákavými pohyby, jako je skákání přes švihadlo, a hraní míčových her, které vyžadují náhlé změny směru a také sporty, při kterých je možný pád.

Někdo se také může ptát, který týden těhotenství je nejrizikovější?

První trimestr, nebo přesněji prvních 13 týdnů těhotenství se považuje za nejrizikovější. Právě v tomto období dochází nejčastěji ke spontánním potratům. Po potvrzení těhotenství by žena měla upravit svůj denní režim a vyhýbat se rizikovým faktorům, které by jí a vyvíjejícímu se miminku mohly uškodit.
Někdo se také může ptát, jak se chovat k těhotné manželce?
Opora těhotné ženě, to není jen fyzická práce, ale také psychická pomoc a opora. Žena může trpět výkyvy nálad, být plačtivá, přecitlivělá, pochybovat o tom, jestli ji muž má pořád rád. Něco dobrého na zub, kytička nebo nějaká drobnost pro radost nastávající maminku určitě potěší, a to kdykoli během devíti měsíců.

Jak uspokojit může v těhotenství?

Důležité jsou pozice při milování, vždy je třeba mít na paměti bříško, na něž se nesmí tlačit. Proto se v posledním trimestru nedoporučuje poloha, kdy partnerka leží na zádech, ideální se jeví pozice, kdy partnerka na muži sedí tváří k němu (ale jen do třetího trimestru, kdy penetrace může být příliš hluboká).

By Audras

Similar articles

Jak muž vnímá těhotenství? :: Proč mi volají čísla z ciziny?
Užitečné odkazy