Domovská stránka > C > Co Dělá Chladič?

Co dělá chladič?

Účel. Účelem chladiče je co nejefektivnější ochlazování chladicí kapaliny, která se pak vrací do bloku motoru, kde se zahřeje a vrací se zpět do chladiče. Chladiče jsou vyráběny z materiálů, které dobře vedou teplo, nejčastěji z hliníku, mědi a železa. Chlazeným médiem je obvykle voda s nemrznoucí směsí či olej.

Přečtěte si více

Související článek

Jaký chladič na procesor?

Většině příležitostných uživatelů bych doporučil aktivní chladič. Tepelné vyzařování dnešních procesorů je již na rozumné úrovni a moderní chladiče CPU jsou již poměrně tiché.

A jak funguje chlazení?

Chladiva jako směsi plynů mají při určitém tlaku určité teploty. Změna skupenství je způsobena průchodem kapaliny pod velkým tlakem do prostoru výparníku tryskou, tedy expanzí (rozpínáním). A právě změna tlaku, a tedy okamžitý pokles teploty využíváme pro chlazení.
Jak chladit vodu?
Chladiče vody můžete nainstalovat na přívod pitné studené vody nebo na filtrovanou vodu, regulovat si výstupní teplotu v rozmezí 6 - 12 °C. Montáž je přímo pod dřez nebo kamkoliv si budete přát. Vysoký výkon a kvalitní provedení vám dá jistotu, že máte vyřešenou chlazenou vodu pro své pohodlí.

Jak uchytit chladič?

Držáky chladiče lze zasunout do základní desky i s již otočenými držáky ve směru šipek, ale takto kladou při zasouvání větší odpor a riskujeme tedy poškození základní desky. Můžeme také ihned připojit konektor od ventilátoru chladiče. Na základní desce vyhledáme konektor chladiče procesoru, označený nápisem CPU FAN.
Jak vlozit procesor?
Procesor lze do patice vložit vždy pouze jediným správným způsobem. Na držáku patice i na procesoru je vyznačena malá zlatá šipka. Ta napovídá, jak procesor do patice vložit. Procesor se musí vkládat pomalu, opatrně a hlavně vodorovně tak, aby bez problému zapadl do patice na první pokus.

Související článek

Co dělá klávesa F4?

Klávesa F4 je jedinou z prvních pěti funkčních kláves, která dnes nemá obecný význam. Lze ji použít k zavření aktivního okna.

Navíc, jak sundat intel chladič?

Ještě dodám, že pokud je procesor opravdu zapouzdřený, odstraňujte chladič jeho vykroucením, ne odlepením do stran nebo kolmo, jde to pak mnohem lépe. Čip nikdy není odhalený, vždy je v pouzdru. ale ja jsem videl, tak vetsina ma, otvor nahore v tom kovovem poklopu a bal prave aby tam pasta nezasla.
Jak dát pastu na procesor?
Aplikace teplovodivé pasty na procesor krytý IHS je bezpečná a v zásadě jednoduchá. Očistíme povrch IHS a chladiče, naneseme na IHS dostatečné množství pasty a nasadíme chladič, který po utažení pastu rovnoměrně rozprostře a přebytečnou pastu vytlačí.

A jak funguje chlazení notebooku?

Každý notebook je totiž opatřen tepelnou ochrannou, která chrání součástky před jejich poškozením. Ta je většinou stanovena nad hranicí 100 stupňů a automaticky celý notebook vypne. Teploty měříme pomocí speciálního softwaru (např.
A kam umístit vodní chlazení?
Re: umístění vodního chlazení + výběr ventilátorů

Radiátory vodního chlazení se obvykle instalují přímo na šasi skříně. Z tohoto důvodu se v případě instalace radiátoru na čelo skříně ventilátory obvykle osazují až za radiátor v pozici na odsávání tak, jak je to uvedeno na obrázku v předchozím postu.

Navíc, co je to pasivní chlazení?

Pasivní chlazení je provozní režim u tepelných čerpadel země-voda. Pro ochlazování je využíván chlad z vrtů přímo, kompresor je při tom vypnutý. Obvykle je tepelné čerpadlo vybavené zvláštním výměníkem, ve kterém se voda z topné soustavy ochlazuje o nemrznoucí směs z vrtů.

By Murial

Similar articles

 • Co dělá Ctrl Alt?

  Lze říci, že při použití této klávesové zkratky dojde k přerušení probíhající operace. Během okamžiku před spuštěním počítače (před spuštěním operačního systému) nebo v systémech DOS, Windows 3.0 a raných verzích Windows nebo OS/2 se tímto způsobem restartuje počítač.

 • Co delat kdyz si iPhone dělá co chce?

  Ujistěte se, že je obrazovka čistá, bez nečistot nebo kapek vody, a pokud je obrazovka příliš citlivá, restartujte zařízení. Kryty a chrániče obrazovky by měly být odstraněny.

 • Jak se dělá grafika?

  K tvorbě grafiky nemusíte používat žádný program. Existují online editory, které vytvářejí jednoduchou grafiku. Jedním z nejlepších způsobů, jak vytvořit jednoduchou grafiku, je aplikace Canva. Základní verze aplikace Canva je zdarma.

 • Co dělá SSD disk?
 • Co dělá adware?
 • Co dělá ping?
 • Co dělá kernel?
Co dát paní učitelce na konci školního roku? :: Jaký chladič na procesor?
Užitečné odkazy