Domovská stránka > C > Co Dělá Adware?

Co dělá adware?

Adware (advertising-supported software) označuje software s reklamou. Většinou se jedná o bezplatnou aplikaci, jejíž vývoj financují příjmy z inzerce. Uživateli se tak při používání programu zobrazuje propagační obsah například ve formě vyskakovacích oken nebo bannerů s různými nabídkami.

Přečtěte si více

Související článek

Co dělá chladič?

Má to svůj smysl. Účelem chladiče je co nejúčinněji chladit chladicí kapalinu, která se pak vrací do bloku motoru, kde se ohřívá. hliník, měď a železo jsou některé z materiálů, z nichž se chladiče skládají. Kapalinou je obvykle voda nebo olej.

Jak škodí adware?

Škodlivé Adware vyměňuje reklamu na webech za svoji vlastní, přidává reklamu na stránky někde kde vůbec není, může vám zobrazovat reklamu ve vyskakovacích oknech. Některé adware na reklamu může případně i klikat, může to případně dělat i „na pozadí", tedy tak, že o tom nebudete ani vidět.
Můžete se také zeptat, co je to malware?
Malware (malicious software) je termín, který se používá k popisu jakéhokoli typu škodlivého kódu nebo softwaru, který může poškodit počítač nebo mobilní zařízení. Využívá bezpečnostních zranitelností nebo neopatrnosti uživatele.

A další otázka, jak odstranit adware z pc?

Neexistuje žádný lepší způsob jak odhalit, odstranit nebo a předcházet nákaze adware, než je použití antiviru s funkcí antiadware. Nejlepším antivirem s integrovanými antiadware funkcemi je Avast.
Můžete se také zeptat, co to je a jak škodí spyware?
Spyware (jiné názvy: špehovací software, špionážní software) je program, který využívá internet k odesílání dat z počítače (či mobilního telefonu nebo jiného zařízení) bez vědomí jeho uživatele.

Související článek

Co dělá klávesa F4?

Klávesa F4 je jedinou z prvních pěti funkčních kláves, která dnes nemá obecný význam. Lze ji použít k zavření aktivního okna.

A další otázka, co konkrétně může malware způsobit a jak se proti němu bránit?

Viry = programy, které mohou odstranit data z disku nebo rovnou poškodit SW i HW. Jsou naprogramované tak, aby se šířily kopírováním sebe samých. Trojské koně = programy, které se snaží tvářit pro uživatele užitečně. Do počítače se dostávají stažením, kdy se uživatel mylně domnívá, že stahuje například hru nebo film.
Jak se šíří malware?
Malware se nejčastěji šíří přes internet a e-mail. Do zařízení, která nejsou chráněna antimalwarovým softwarem, se dostává prostřednictvím napadených webových stránek, zkušebních verzí her, hudebních souborů, panelů nástrojů, různých programů, bezplatných služeb či jakýchkoli stažených dat.

Co to je shareware?

Shareware je označení pro software chráněný autorským právem, který je možné volně distribuovat (typicky na internetu nebo na CD nebo DVD, jež jsou přílohami časopisů). Uživatel má možnost software po určitou dobu zkoušet, zda mu vyhovuje nebo ne.
Jak poznat malware?
Jak poznat malware? Hrozby se z principu svého fungování snaží zůstat co nejdéle skryté. I proto uživatel jen málokdy na první pohled sám pozná, že je něco v nepořádku. Mezi viditelné projevy patří zpomalení zařízení, vyskakování reklam, mizení souborů, rozesílání spamu a podivné chování zařízení.

Jak se projevuje malware?

Podobně, jako v počítači, se projevuje také malware v telefonu. Můžete jej poznat například podle výraznějšího zahřívání zařízení, pomalejších reakcí, neznámých ikon aplikací nebo otravných vyskakujících reklamních oken. Jednou z nejvýraznějších hrozeb po mobilní telefony je stalkerware.

By Goldshell Kontogiannis

Similar articles

 • Co dělá Ctrl Alt?

  Lze říci, že při použití této klávesové zkratky dojde k přerušení probíhající operace. Během okamžiku před spuštěním počítače (před spuštěním operačního systému) nebo v systémech DOS, Windows 3.0 a raných verzích Windows nebo OS/2 se tímto způsobem restartuje počítač.

 • Co delat kdyz si iPhone dělá co chce?

  Ujistěte se, že je obrazovka čistá, bez nečistot nebo kapek vody, a pokud je obrazovka příliš citlivá, restartujte zařízení. Kryty a chrániče obrazovky by měly být odstraněny.

 • Jak se dělá grafika?

  K tvorbě grafiky nemusíte používat žádný program. Existují online editory, které vytvářejí jednoduchou grafiku. Jedním z nejlepších způsobů, jak vytvořit jednoduchou grafiku, je aplikace Canva. Základní verze aplikace Canva je zdarma.

 • Co dělá SSD disk?

  Pevné disky nemají pohyblivé části jako pevné disky. Ve srovnání s pevnými disky nabízejí nižší kapacitu za stejnou cenu.

 • Co dělá ping?
 • Co dělá kernel?
 • Jak se dělá defragmentace disku?
Jaký antimalware? :: Jak správně napsat adresu k rukám?
Užitečné odkazy