Domovská stránka > C > Co To Je Síťový Protokol?

Co to je síťový protokol?

Síťový protokol je sada pravidel, která řídí způsob přenosu dat mezi aplikacemi, v tomto případě mezi klientem a databázovým serverem. Pravidla protokolu implementuje síťový ovladač . Síťový ovladač obsahuje kód, který formátuje data odesílaná klientem databázovému serveru a databázovým serverem klientovi.

Přečtěte si více

Související článek

Jaký protokol používá FTP?

Pro přenos souborů mezi počítači existuje počítačový protokol. Je nezávislý na platformě a lze jej používat nezávisle na použitém operačním systému.

Někdo se také může ptát, co je tcp a udp?

TCP (Transmission Control Protocol) je nejběžněji používaný protokol. To je do značné míry proto, že zatímco je zpravidla pomalejší než UDP, TCP je spolehlivější a umožňuje korekci chyb. Díky tomu je ideální pro načítání webových stránek a dalších citlivých aplikací, kde chybu nelze tolerovat.
Které protokoly používají službu TCP?
TCP používá služby protokolu IP; opakovaným odesíláním ztracených nebo poškozených paketů přes nespolehlivou síť zajišťuje spolehlivost a přeuspořádáváním přijatých paketů zajišťuje jejich správné pořadí. Tím TCP plní úlohu transportní vrstvy ve zjednodušeném modelu ISO/OSI počítačové sítě.

Když to vezmeme v úvahu, co je to ip adresa?

IP adresa je unikátní číslo, které je přiděleno libovolnému zařízení komunikujícímu prostřednictvím internetového protokolu (IP). Svoji IP adresu tak mají nejen počítače, notebooky nebo tiskárny, ale také každý telefon, tablet nebo například nová pračka.
Někdo se také může ptát, co dělá transportní vrstva?
Transportní vrstva je v informatice název čtvrté vrstvy modelu vrstvové síťové architektury (OSI). V originále se nazývá transport layer. Umožňuje adresovat přímo aplikace (například v protokolech TCP/IP pomocí čísel portů). Poskytuje transparentní, spolehlivý přenos dat s požadovanou kvalitou.

Související článek

Co je to komunikační protokol?

Komunikační protokol je soubor pravidel, která určují způsob zápisu a význam jednotlivých zpráv.

Co dělá aplikační vrstva?

Aplikační vrstva poskytuje plný přístup koncovým uživatelům k řadě sdílených síťových služeb pro efektivní tok dat modelu OSI. Tato vrstva má mnoho odpovědností, včetně řešení chyb a obnovy, toku dat v síti a plného toku v síti. Používá se také k vývoji síťových aplikací.
Co je to zapouzdření?
Zapouzdření je mechanismus, který svazuje dohromady kód a data a zabezpečuje je před vnějšími zásahy či zneužitím. V OOP může být kód s daty slučován takovým způsobem, že vznikají tzv. nezávislé "černé skříňky". Spojením kódu s daty vzniká objekt.

Co je to PDU?

Power Distribution Unit pro servery neboli PDU jsou rozvaděče elektrické energie s různými funkcemi, výkonem i počtem výstupů. Některé můžete kromě manuálního a elektronického ovládání řídit i přes web, případně je připojit k mobilní aplikaci.
Co je port 80?
Porty otevřené pro naslouchání mívají určitá „oblíbená" čísla. Na portu 80 obvykle bydlí webové servery bez zabezpečení (http) a na 443 webový server se zabezpečením (https). Pokud někde běží veřejný webový server, bude nejspíš bydlet na portu 80.

A další otázka, jak se prenasi internet?

Internet je celosvětový systém propojených počítačových sítí („síť sítí"), ve kterých mezi sebou počítače komunikují pomocí rodiny protokolů TCP/IP. Společným cílem všech lidí využívajících internet je bezproblémová komunikace (výměna dat).

By Gustin Drozda

Similar articles

Co znamená zkratka DSL? :: Jaký je smysl síťových modelů?
Užitečné odkazy